Świątecznie z Gretą ONLINE

 

Lubimy się rozwijać. Lubimy Was rozwijać i nic nas nie powstrzyma.

Dla komfortu i bezpieczeństwa wszystkich przenosimy nasze szkolenia do przestrzeni wirtualnej.

Jak co roku, zapraszamy na szkolenie o tematyce adwentowo-świątecznej, tym razem jednak,  w odsłonie online

 

Świątecznie z Gretą

Greta, jest znana w środowisku florystów, z olbrzymiej wiedzy merytorycznej oraz z talentu do przekazywania informacji i umiejętności w sposób zrozumiały, czytelny i łatwy do przyswojenia.

Nie rezygnując z tego co nas wyróżnia, dbając o utrzymanie najwyższych standardów merytorycznych, na zajęciach online zapewniamy atmosferę życzliwego wsparcia.

Zajęcia w Autorskiej  Szkole Florystycznej to niewyczerpane źródło kreatywnych, niepowtarzalnych inspiracji.

Szkolenie  Świątecznie z Gretą, to zajęcia, podczas, których nauczysz się, zainspirujesz, poznasz techniki wykonania dekoracji adwentowych i świątecznych w wersji komercyjnej i artystycznej.

 

 

Kurs skierowany jest do osób średnio zaawansowanych, które punkt zbiorczy i przebieg linii kompozycji mają opanowane.

 

Program szkolenia

Szkolenie Świątecznie z Gretą to cztery bloki tematyczne.

Każdy blok składa się z dwóch spotkań online.

W każdym bloku, pierwszego dnia nauczymy Cię kompozycji komercyjnych, przeznaczonych na sprzedaż. Drugiego, zainspirujemy Cię artystycznymi i kreatywnymi wersjami klasycznych dekoracji adwentowo-świątecznych.

 

Plan szkolenia

Wszystkie zajęcia odbędą się w wersji on line i będą trwały od godz 10:00 około 2 godzin. Czas trwania szkolenia zależy między innymi od interakcji  uczestników i ilości zadawanych pytań.

 

 

BLOK I, 16-17 listopada WIANEK

Każdego dnia tego bloku szkolenia wykonamy, pokażemy, nauczymy Cię wykonywać wianek zarówno stricte adwentowy, jak i jako dekoracja drzwi, ściany, kominka.

Pierwszego dnia bloku (16 listopada) nauczysz się wykonywać  kompozycje komercyjne, przeznaczone na sprzedaż, cieszące się zainteresowaniem klientów.

Drugiego dnia bloku (17 listopada) wykonamy wianek w wersji artystycznej, z wykorzystaniem nieoczywistych materiałów w niekonwencjonalny sposób.

wianek świąteczny

 

BLOK II 23-24 listopada CHOINKA

W tym bloku zajęć Greta nauczy Was wykonywać choinkę według własnego pomysłu, projektu, wyobraźni.

Wykorzystamy różne techniki, będziemy pracować  na różnych materiałach naturalnych, tworząc choinki ekologiczne.

Pierwszego dnia bloku ( 23 listopada) nauczysz się wykonywać choinki o charakterze komercyjnym, przeznaczone na sprzedaż, cieszące się zainteresowaniem klientów.

Drugiego dnia bloku (24 listopada) wykonamy choinki  w wersji artystycznej, wykorzystując wyobraźnię, tworząc kreatywne drzewka świąteczne, które będą odróżniać nas od tego co powszechne.

 

BLOK III 25-26 listopada GIRLANDY 

Dwa dni szkolenia podczas których wykonamy girlandy w różnych odsłonach.

Na schody, nad kominek, w formie festonu.

Tak jak w przypadku pozostałych bloków szkolenia, pierwszego dnia (25 listopada) Greta nauczy Was wykonywać girlandy tradycyjne z myślą o naszych klientach.

26 listopada Greta przeprowadzi Was przez temat girland kreatywnie, artystycznie, stosując unikatowe rozwiązania

 

 

BLOK IV 30.11 – 01.12 STROIKI ŚWIĄTECZNE

W ostatnim bloku szkolenia Świątecznie z Gretą wykonamy stroiki, które będą zdobić nasze stoły, komody, przestrzenie podczas świąt

30 listopada Greta pokaże, nauczy, zdradzi techniki wykonywania świątecznych stroików w wersji tradycyjnej, o której wiemy, że podoba się naszym klientom, a ci chętnie je kupują by wprowadzić swoje domy w świąteczny nastrój.

1 grudnia uruchomimy wyobraźnię, wyjdziemy poza schematy, pozwolimy sobie na kreatywność.

Greta zainspiruje i nauczy Was stroików, które wyróżnią się swoją artystyczną formą.

 

 

 

Cena kursu:

Kurs Świątecznie z Gretą można wykupić w całości, wszystkie cztery bloki,tematyczne, a także pojedyncze bloki, oraz specjalnie dla tego szkolenia, uruchamiamy możliwość wykupu pojedynczych zajęć.

 

Cena  CAŁEGO kursu “Świątecznie z Gretą” zawiera:

✔️rzetelną, merytoryczną, sprawdzoną wiedzę praktyczno-teoretyczną,

✔️praktyczną naukę komponowania i wykonania wszelkich dekoracji adwentowo świątecznych (wianki adwentowe, na drzwi, ściany, girlandy festony, choinki, stroiki świąteczne)

✔️osiem spotkań online, w formie webinaru, z możliwością zadawania pytań podczas trwania szkolenia,

✔️dostęp do materiału video przez miesiąc od zakończenia spotkań,

✔️dyplom ukończenia szkolenia

 

Cena całości kursu wynosi 1500 zł

 

Cena zakupu poszczególnych bloków: 500zł

 

Gwarancją miejsca na warsztatach florystycznych jest wypełnienie formularza, wpłata i przestrzeganie regulaminu.

 

Specjalista Ślubny ONLINE

 

Dlaczego szkolenie w Autorskiej Szkole Florystycznej Gretaflowers?

 

Greta, jest znana w środowisku florystów, z olbrzymiej wiedzy merytorycznej oraz z talentu do przekazywania informacji i umiejętności w sposób zrozumiały, czytelny i łatwy do przyswojenia.

Autorska Szkoła Florystyczna Gretaflowers  to miejsce znane przez wielu jako źródło wiedzy przekazywanej  w sposób praktyczny, a jednocześnie  miejsce, w które sprzyja tworzeniu relacji, które są wsparciem w życiu zawodowym, a także osobistym.

Profesjonalizm, w naszej szkole nie idzie w parze z napięciem, ale skoncentrowaniem się na aspektach, które są ważne, konieczne do omówienia i przećwiczenia z punktu widzenia kursantów.

Największym sukcesem Autorskiej Szkoły Florystycznej Gretaflowers jest fakt, że kursanci uwielbiają do nas wracać.

Nie rezygnując z tego co nas wyróżnia, dbając o utrzymanie najwyższych standardów merytorycznych, na zajęciach on line zapewniamy atmosferę życzliwego wsparcia.

 

Jakie umiejętności zdobędziesz uczestnicząc w kursie Specjalista Ślubny online?

Greta podczas ośmiu spotkań zapozna Cię  z technikami  komponowania różnych rodzajów bukietów ślubnych, biżuterii ślubnej, kompozycji na weselne stoły.

Nauczysz się tworzyć ofertę, wyceniać swoją pracę oraz planować ilość materiału florystycznego potrzebnego do zrealizowania zamówienia.

 

Do kogo skierowany jest kurs Specjalista Ślubny?

 

Specjalista Ślubny to kurs o poziomie ŚREDNIOZAAWANSOWANYM I ZAAWANSOWANYM.

Jeżeli biorąc do ręki kwiaty, w odruchu bezwarunkowym układasz je skrętolegle w bukiet, a punkt zbiorczy kompozycji nie stanowi dla Ciebie tajemnicy, oznacza to, że poziom kursu jest na Twoją miarę szyty.

Osoby, chcące wziąć udział w szkoleniu powinny być po kursie podstawowym w naszej szkole lub mieć minimum roczne praktyczne doświadczenie w zawodzie.

 

Jaki jest program podstawowego kursu Specjalista Ślubny?

Specjalista Ślubny to OSIEM tematycznych spotkań w formie webinaru. Każde spotkanie przewidziane jest na ok. 90 minut, w czasie rzeczywistym, z możliwością zadawania pytań.

 

Spotkanie I (9 grudnia) GALANTERIA ŚLUBNA, czyli wszystko co Specjalista Ślubny powinien wiedzieć i umieć wykonać z  „florystycznej biżuterii”.

Wianek, przypinka czy bransoletka nie będzie miała dla Was tajemnic. Rozwiejemy wątpliwości, odkryjemy tajemnice wykonania biżuterii ślubnej, a także rozsupłamy zawiłości kosztorysowania tych pracochłonnych drobiazgów. Z poszanowaniem wartości naszej pracy, z uwzględnieniem możliwości klienta.

 

Spotkanie II  (13 grudnia) OFERTA ŚLUBNA, czyli to, co często stanowi największy problem florysty.

 

Na tym spotkaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania dla większości trudne, bo nie związane bezpośrednio z umiejętnościami praktycznymi.

Jak stworzyć dobrą, przejrzystą i przyciągającą uwagę ofertę?

Jak rozmawiać z Panną Młodą, która wie czego chce, ale nie wie jak cenne są jej marzenia?

Jak rozmawiać z Panna Młodą, która nie potrafi wyjawić nam tajemnicy swojej wizji idealnego ślubu?

Jak wyliczyć  godną wartość naszej pracy, ile kosztuje roboczogodzina naszej firmy?

Jak skutecznie kontaktować się z klientem za pomocą social mediów?

Na te pytania, o których wiemy, że spędzają sen z Waszych powiek odpowiemy podczas drugiego spotkania z naszego cyklu spotkań o tematyce ślubnej.

 

Spotkanie III  (16 grudnia) TECHNIKI ŚLUBNE. PRZYGOTOWANIE MATERIAŁU

 

To spotkanie pełni szczególną rolę w całym cyklu szkoleniowym z dwóch powodów.

Podczas tego spotkania przypomnimy, usystematyzujemy, utrwalimy podstawowe i średniozaawansowane techniki ślubne.

Na fundamentach tego spotkania będą realizowane dwa kolejne tematy naszego szkolenia.

O sukcesie realizacji często decyduje organizacja pracy. Dlatego, podczas trzeciego spotkania dowiesz się co, kiedy i jak zaplanować, by odnieść sukces:

-Jak sprawdzić i utrzymać jakość materiału florystycznego potrzebnego do wykonania bukietów, biżuterii i dekoracji ślubnych,

-Jak przygotować kwiaty do wykonania ślubnego bukietu i jak zabezpieczyć delikatny materiał florystyczny przed uszkodzeniami,

-Jak przechowywać gotowe produkty, bukiety, dekoracje,

-Jakie proste triki zastosować, by transport zarówno materiałów jaki i gotowych produktów był bezpieczny.

 

Spotkanie IV (20 grudnia) BUKIET ŚLUBNY OKRĄGŁY.

 

Wykorzystując wiedzę i techniki z poprzedniego spotkania nauczysz się wykonywać  bukiet ślubny okrągły. Wykonamy wspólnie dwie wersje bukietu okrągłego: zwarty i rozluźniony.

 

Spotkanie V (13 stycznia) BUKIET ŚLUBNY HORYZONTALNY I SNOPEK

 

Bazując na opanowanych technikach podczas lekcji trzeciej, nauczysz poznasz tajniki bukietu ślubnego horyzontalnego oraz bukietu typu snopek.

Dowiesz się jak wykonać bukiety w tych technikach, na co zwrócić uwagę, jakie kwiaty i materiał zielony doskonale nadają się do tego typu kompozycji.

 

 

Spotkanie VI (17 stycznia) DEKOR STOŁU PREZYDIALNEGO

 

Czas na dekorację sali weselnej. Zaczynamy od tzw “stołu prezydialnego”, czyli kompozycje zdobiące stół przed Parą Młodą. Poznasz różne rodzaje kompozycji, które mogą ozdobić stół weselny. Dowiesz się jakie techniki wykorzystać, by kompozycja była efektowna, a nie przeszkadzała biesiadnikom.

Nauczysz się jak wyliczyć jaką ilość  kwiatów potrzeba do wykonania dekoracji.

 

Spotkanie VII (20 stycznia) KOMPOZYCJA NA STÓŁ OKRĄGŁY.

 

Na tym spotkaniu omówimy zasady panujące w Polsce przy komponowaniu dekoracji ślubnych.

Nauczysz się tworzyć kompozycję na okrągły stół z użyciem gąbki florystycznej oraz z zastosowaniem alternatywnej techniki.

Zapoznasz się z zasadami ustalenia proporcji wielkości kompozycji do wielkości stołu i pomieszczenia.

 

 

Spotkanie VIII  (24 stycznia) DEKORACJA WYSOKA NA STÓŁ

 

Poznasz różne formy dekoracji wysokiej na stół i zasady doboru ich do możliwości jakie daje sala, wielkość stołu, jakie rodzaj dekoru będzie najbardziej odpowiedni do danego pomieszczenia.

Poznasz zasady jak wyliczyć i dobrać ilość kwiatów potrzebnych do stworzenia zaplanowanych kompozycji.

 

Jaka jest cena CAŁEGO kursu?

 

Kurs można wykupić w dwóch modułach :

MODUŁ STANDARD, który zawiera:

  • rzetelną, merytoryczną, sprawdzoną wiedzę praktyczno-teoretyczną,
  • osiem spotkań on line, w formie webinarium, z możliwością zadawania pytań podczas trwania szkolenia,
  • dostęp do materiału wideo przez miesiąc,
  • materiały dydaktyczne, w formie uporządkowanej wiedzy i informacji omawianych na  poszczególnych zajęciach, przesłane drogą mailową w formacie PDF,
  • dyplom ukończenia szkolenia
 • Możliwość wykupienia szkolenia “Ślub w plenerze” składającego się z czterech lekcji z 15% zniżką

 

Cena modułu STANDARD 2000 zł

 

MODUŁ PREMIUM, który zawiera 

  • rzetelną, merytoryczną, sprawdzoną wiedzę praktyczno-teoretyczną,
  • osiem spotkań on line, w formie webinaru, z możliwością zadawania pytań podczas trwania szkolenia,
  • dostęp do materiału wideo przez dwa miesiące,
  • materiały dydaktyczne, w formie uporządkowanej wiedzy i informacji omawianych na  poszczególnych zajęciach przesłane drogą mailową w formacie PDF,
  • dyplom ukończenia szkolenia,
 • uczestnictwo w dowolnych dwudniowych warsztatach w siedzibie GRETAFLOWERS Szkoła Florystyczna
 • Możliwość wykupienia szkolenia “Ślub w plenerze” składającego się z czterech lekcji z 15% zniżką

 

Cena modułu PREMIUM 2700 zł

 

Każde z ośmiu spotkań można kupić oddzielnie. Koszt jednostkowych zajęć wynosi 250 zł

 

Zajęcia zaczynają się o godzinie 20:30 i trwają około półtorej godziny 🙂

Przy wykupie lekcji jednostkowej, nie ma możliwości dostępu do nagrania po zakończonych zajęciach.

 

Na zdjęciach prace wykonane na stacjonarnych zajęciach Ekspert Dekoracji Ślubnych przez uczestniczki 🙂

Kurs podstawowy
14-18.12.2020 Borówiec

Nasze kursy podstawowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego zapraszamy na kolejny w połowie grudnia!
Masz nowego pracownika, którego chcesz doszkolić?
Może chcesz zmienić zawód i marzy Ci się praca w kwiaciarni?
Ten kurs jest dla Ciebie 🙂

Czego się nauczycie?
Wszystkiego od podstaw: bukiety skrętoległe, kompozycje w naczyniach, układania prostych bukietów ślubnych i wiązanek pogrzebowych, będzie też mnóstwo teorii i doświadczenie prowadzącej! Zajęcia prowadzi mistrzyni florystyki Katarzyna Greta Szymkowiak i bądźcie pewni, że przy niej zdobędziecie ogromną wiedzę!

Kiedy: 14-18 grudnia, 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku
Gdzie: Kwiaciarnia Gretaflowers
Ile: 1500zł, cena obejmuje materiał florystyczny

Miejsce gwarantuje wplata zaliczki w wysokości 400zł
Formularz zapisów na naszej stronie, link podany w opisie wydarzenia 🙂

Regulamin kursów/warsztatów
Baza noclegowa

Weekendowy kurs podstawowy
21-22.11 i 28-29.11.2020 Borówiec

 

✔️Kochasz piękno ukryte w kwiatach?

✔️Chcesz nauczyć się układać bukiety i tworzyć proste kompozycje okolicznościowe?

✔️Pragniesz weekend wypełnić samorozwojem, czerpiąc wiedzę się od Grety Mistrzyni Florystyki?

 

Zapraszamy na Weekendowy Kurs Podstawowy.

Autorska Szkoła Florystyczna, przez kursantów znana jest z rzetelnej wiedzy, przekazywanej w jasny, czytelny, przyjazny sposób.

Naszym znakiem rozpoznawczym jest wysoki poziom merytoryczny zajęć oraz – co podkreślają nasi kursanci-wyjątkowo wspierająca atmosfera.

 

Do kogo skierowany jest kurs? 

Dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z florystyką, zarówno jako początek ścieżki zawodowej jak i hobbistycznie.

Nie musisz posiadać umiejętności technicznych.

Ważna jest miłość do piękna ukrytego w kwiatach.

 

Czego się nauczysz?

☘️Ujarzmiać kwiaty w bukiet – technika skrętoległa nie będzie miała dla Ciebie tajemnic.

☘️Ułożysz prosty bukiet ślubny.

☘️Poznasz tajniki tworzenia wiązanki pogrzebowej

☘️Zaprzyjaźnisz się z podstawowymi zasadami kompozycji w naczyniu.

 

Podstawowy kurs weekendowy to dwa weekendy, cztery dni,  czterdzieści godzin rzetelnej wiedzy, praktycznych zajęć, dużej dawki wiedzy przekazywanej przez twórczynię Autorskiej Szkoły Florystycznej – Gretę.

21-22 listopada

28-29 listopada 

Cztery dni kreatywnej pracy, od  8:00 do 18:00

Koszt całkowity kursu: 1500 zł

Gwarancją miejsca na warsztatach florystycznych jest wypełnienie formularza, wpłata zaliczki w wysokości 400zł i przestrzeganie regulaminu.

 

MIEJSCE NA KURSIE ZAPEWNIA WYPEŁNIENIE FORMULARZA NA NASZEJ STRONIE (link w wydarzeniu!) I WPŁATA ZALICZKI!!!!

Regulamin kursów/warsztatów
Baza noclegowa

Kurs podstawowy online

W życiu, bardzo często, zwycięzcą nie jest ten kto jest silniejszy lub mądrzejszy, ale ten kto najsprawniej potrafi dostosować się do zmian, które przynosi życie.

Mając świadomość, że pragniesz się rozwijać, dostosowując się do tempa, warunków i możliwości jakie przynosi nam rzeczywistość zapraszamy na nową formę szkolenia.

Autorska Szkoła Florystyczna Gretaflowers  przygotowała dla Ciebie kurs on line w formie webinarium, które wprowadzi Cię w świat florystyki, zaprzyjaźni Cię z materiałem florystycznym, technikami i metodami układania kompozycji kwiatowych

 

Autorska Szkoła Florystyczna Gretaflowers zaprasza na:

Florystyczny Kurs Podstawowy

Dlaczego szkolenie w Autorskiej Szkole Florystycznej Gretaflowers?

Autorska Szkoła Florystyczna Gretaflowers  to miejsce znane przez wielu jako źródło wiedzy przekazywanej  w sposób czytelny i praktyczny, a jednocześnie  miejsce, w które sprzyja tworzeniu relacji, które są wsparciem w życiu zawodowym, a także osobistym.

Profesjonalizm, w naszej szkole nie idzie w parze z napięciem, ale skoncentrowaniem się na aspektach, które są ważne, konieczne do omówienia i przećwiczenia z punktu widzenia kursantów.

Największym sukcesem Autorskiej Szkoły Florystycznej Gretaflowers jest fakt, że kursanci uwielbiają do nas wracać.

Greta, jest znana w środowisku florystów, z olbrzymiej wiedzy merytorycznej oraz z talentu do przekazywania informacji i umiejętności w sposób zrozumiały, czytelny i łatwy do przyswojenia.

Nie rezygnując z tego co nas wyróżnia, dbając o utrzymanie najwyższych standardów merytorycznych, na zajęciach on line zapewniamy atmosferę życzliwego wsparcia.

Podczas kursu, pod okiem Grety  Mistrzyni Florystyki, poznasz tajniki pracy florysty, począwszy od przygotowania materiału florystycznego do tworzenia kompozycji i wiedzy jak przedłużyć kwiatom życie; poprzez układanie kwiatów w bukiet metodą skrętoległą, aż do poznania technik kompozycji okolicznościowych.

 

Do kogo skierowany jest kurs?

Chcąc wziąć udział w Florystycznym Kursie Podstawowym, nie musisz mieć żadnych podstaw w dziedzinie florystyki.

Jeżeli chcesz nabyć podstawowe kwalifikacje florysty, odkryć nową pasję, rozwinąć nowe umiejętności,

Jeżeli pragniesz uczyć się  od najlepszych z najlepszych,

Jeżeli jeszcze nie potrafisz ujarzmić kwiatów, ale masz pragnienie się nauczyć,

Jeżeli kochasz piękno i magię ukrytą w kwiatach,

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę w świecie florystyki,

Florystyczny Kurs Podstawowy jest przygotowany specjalnie dla Ciebie.

Nie musisz mieć doświadczenia, praktyki, żadnych  florystycznych umiejętności.

Ważne jest pragnienie, cel, ciekawość.

 

Jakie umiejętności zdobędziesz uczestnicząc w kursie?

Greta, podczas tych kilkunastu spotkań przeprowadzi Cię przez florystykę od podstaw pracy z materiałem florystycznym.

Dowiesz się jak przygotować materiał florystyczny , jak zapewnić długie życie kwiatom,  z zamkniętymi oczami ułożysz kwiaty w bukiet metodą skrętoległą.

Poznasz tajemnice tworzenia bukietów i kompozycji okolicznościowych.

Zdobędziesz, uporządkujesz i utrwalisz swoją wiedzę o pielęgnacji, przechowywaniu, doborze, układaniu i komponowaniu materiału florystycznego.

 

Jaki jest program podstawowego kursu florystycznego?

Florystyczny Kurs Podstawowy to szesnaście tematycznych spotkań w formie webinarium.

Każde Spotkania przewidziane są na 60- 90 minut, w czasie rzeczywistym, z możliwością zadawania pytań na żywo.

Przed każdym spotkaniem otrzymasz listę potrzebnych materiałów i narzędzi potrzebnych na zajęcia oraz materiały dydaktyczne niezbędne na spotkanie

 

Spotkanie I.  09 września Materiałoznawstwo – przygotowanie materiału roślinnego

Zanim zaczniesz, czyli jak przygotować materiał florystyczny do ekspozycji, bukietów i kompozycji. Podstawy podstaw, czyli jak z chaosu wydobyć piękno ładu.

Na pierwszym spotkaniu Greta zdradzi nam co trzeba zrobić, z poszczególnymi gatunkami kwiatów by miały jak największe szanse na długo zachować swoją świeżość. Który liść usunąć, jak przyciąć, który kwiat zaparzyć.

Poznasz i zaprzyjaźnisz się z elementami ozdobnymi stosowanymi w bukietach i kompozycjach.

Greta nauczy Cię się podstawy podstaw, czyli jak wyczarować w ręce bukiet techniką skrętoległą. Kiedy opanujesz tę umiejętność, bez problemu ułożysz kwiaty skrętolegle nawet z zamkniętymi oczami.

 

Spotkanie II.  13 września (niedziela) Przedłużanie trwałości kwiatów ciętych i kondycjonowanie

Jak sprawić by kwiaty żyły długo i szczęśliwie, czyli przedłużanie trwałości kwiatów ciętych.

Na tym spotkaniu Greta, odkryje przed Tobą tajemnicę, jak zadbać o kwiaty, jakie warunki im zapewnić, jak odżywić, jaką i ile wody dostarczyć, by jak najdłużej zachowały świeżość i cieszyły nasze oczy swoim pięknem.

Wiedza naszej Mistrzyni, poparta wieloletnim doświadczeniem usystematyzuje Twoją wiedzę o przechowywaniu różnorodnych gatunków kwiatów, także najbardziej wybitnych i egzotycznych.

 

Spotkanie III.  16 września Bukiet skrętolęgły

Florystyka okolicznościowa, czyli jak stworzyć bukiet.

Wykorzystując umiejętność nabytą na samym początku naszej drogi, ułożenie kwiatów techniką skrętoległą, na tym spotkaniu Greta nauczy Cię układania bukietu. Nauczysz się jak ułożyć bukiet jednogatunkowy, regularny.

 

Spotkanie IV. 20 września (niedziela) Bukiet skrętoległy mieszany

Florystyka okolicznościowa, czyli podnosimy poprzeczkę.

Po opanowaniu umiejętności tworzenia bukietu jednogatunkowego, nadszedł czas na ułożenie bukietu mieszanego, o różnych układach kompozycyjnych.

Greta odsłoni tajniki ułożenia bukietu grupowanego, rozluźnionego. Dowiesz się i nauczysz jak skomponować bukiet z różnych gatunków kwiatów.

 

Spotkanie V.  23 września Kompozycja w naczyniu – podstawy

Kompozycja w naczyniu, czyli piękno ułożone w gąbce.

Gąbka florystyczna to nieograniczone możliwości dla florysty, jeżeli tylko zna jej tajemnice.

Na tym spotkaniu Greta zapozna Cię z każdym krokiem kompozycji w naczyniu. Dowiesz się jak skutecznie i prawidłowo namaczać gąbkę, zaprzyjaźnisz się z punktem zbiorczym kompozycji, poznasz w jaki sposób mogą przebiegać linie kompozycji i różnorodne układy kompozycyjne.

To wszystko przestanie być tajemnicą, a kompozycja w naczyniu tworzona przez Ciebie nabierze kształtu, barwy, harmonii.

 

Spotkanie VI.  27 września (niedziela) Kompozycja w naczyniu – podstawy

Dekor do wnętrza, czyli kolejny level wtajemniczenia kompozycji w naczyniu.

Umiesz już coraz więcej, Twoje ręce nabrały większej pewności siebie i precyzji.

Na tym spotkaniu wykonasz kompozycję w kształcie wrzeciona.

Greta pokaże, a Ty nauczysz się wykonywać kompozycję z jednym punktem zbiorczym, promienistym, a także równoległym przebiegiem linii.

 

Spotkanie VII.  07 października Bukiet pogrzebowy

Florystyka funeralna, czyli jak wykonać bukiet na uroczystość pogrzebową.

Kompozycje pogrzebowe, to jedno ze stałych zadań życia florysty.

Na pierwszym spotkaniu z florystyką funeralną Mistrzyni Florystyki Greta nauczy Cię jak wykonywać bukiet jednostronny, z jednego gatunku kwiatów oraz mieszany.

 

Spotkanie VIII.  11 października (niedziela) Floret pogrzebowy

Florystyka funeralna, czyli jak ułożyć kompozycje na florecie.

Floret to bardzo popularna kompozycja, zamawiana na uroczystości pogrzebowe. Kompozycja pozornie łatwa i niewymagająca, jednak by jej wykonanie nie sprawiało trudności, a kwiaty tworzyły spójną kompozycję, a  nie nerwowy chaos, musisz poznać kilka żelaznych zasad i trików, które pomogą wydobyć z chaosu piękno ładu i spokoju.

Greta odkryje przed Tobą reguły, które ułatwią pracę z tym rodzajem kompozycji. Po tych zajęciach, będziesz umieć wykonać floret z jednego gatunku kwiatów, a także kompozycję mieszaną z grupowaniem roślin.

 

Spotkanie  IX.  14 października Wieniec pogrzebowy

Florystyka funeralna, czyli wieniec pogrzebowy.

Bardzo popularna i dająca wiele możliwości forma florystyki funeralnej – wieniec.

Na kursie podstawowym w Autorskiej Szkole Florystycznej Gretaflowers nauczysz się jak wykonać wieniec na kształtce, klasyczny, symetryczny oraz z wijącym przebiegiem linii.

 

Spotkanie X.  18 października (niedziela) Florystyka ślubna podstawowe techniki

Florystyka ślubna, czyli poznajemy podstawowe techniki ślubne.

Chcąc stworzyć bukiet, być może ten najważniejszy w życiu naszej klientki, konieczne jest byśmy znali podstawowe techniki pracy,by kwiaty z nami współpracowały i układały się tak ja my tego chcemy. Na tych zajęciach, poznasz technikę drutowania z taśmowaniem oraz szynowania kwiatów, dowiesz się, które kwiaty powinniśmy poddać tym zabiegom.

Greta Mistrzyni Florystyki zaprzyjaźni Cię z mikrofonem, jako podstawą do bukietu ślubnego, nauczy co i jak można przymocować klejem florystycznym, by ułatwić sobie pracę i uzyskać pożądany efekt.

 

Spotkanie XI.  21 października Klasyczny bukiet ślubny

Florystyka ślubna, czyli bukiet Panny Młodej.

Greta, pokaże i nauczy Cię jak wykonać okrągły i zwarty bukiet ślubny. W praktyce wykorzystasz umiejętności z poprzedniego spotkania, wprawiając się w drutowaniu i szynowaniu, by kwiaty w bukiecie Pany Młodej były nam posłuszne.

 

Spotkanie XII. 25 października (niedziela) Bukiet ślubny rozluźniony

Florystyka ślubna,  odmienna odsłona bukietu ślubnego.

Ile Panien Młodych tyle wizji, pomysłów i pragnień na bukiet, który ma podkreślać urodę i dodać uroku kreacji.

Po opanowaniu umiejętności wykonania bukietu zwartego okrągłego, czas na bukiet ślubny okrągły rozluźniony, niejako z wiatrem i przestrzenią między kwiatami. Na tych zajęciach utrwalimy i w praktyce wykorzystamy techniki poznane na zajęciach poprzedzających dzisiejsze spotkanie

 

Spotkanie XIII.  04 listopada Kompozycje ślubne na stół

Florystyka ślubna, czyli kompozycje florystyczne zdobiące stół.

Florystyka ślubna to nie tylko bukiet Panny Młodej. To także dekoracje na stołach weselnych, które podkreślają rangę i odświętność uroczystości. Na tych zajęciach nauczysz się wykonywać okrągłe,niskie kompozycje na stół weselników.

Poznasz tajniki doboru tonacji i kolorystyki dekoracji florystycznych oraz dobór proporcji.

 

Spotkanie XIV.  08 listopada (niedziela) Dekoracja przed Parą Młodą

Florystyka ślubna, czyli jak udekorować miejsce przy stole Pary Młodej.

Greta nauczy Cię jak zaplanować i wykonać dekorację na stole, przed Parą Młodą. Utrwalisz i przećwiczysz w rzeczywistej pracy dobór kolorów, tonacji, wielkości kompozycji. Poznasz technikę i proporcję przecinającego się przebiegu linii dekoracji.

 

Spotkanie XV.  11 listopada  Biżuteria ślubna

Florystyka ślubna, czyli biżuteria z kwiatów.

Greta zapozna Cię z trikami, technikami i metodami tworzenia galanterii ślubnej.

Wykonanie bransoletki, przypinki, a nawet wianka nie będzie miało tajemnic, choć przekonasz się ile precyzji i cierpliwości należy zainwestować, by uzyskać czarujący efekt.

 

Spotkanie XVI.  18 listopada (niedziela) Schemat kompozycyjny i kolor

Schemat kompozycyjny – kolorystyka we florystyce

Na spotkaniu podsumowującym cały cykl szkolenia podstawowego, Greta usystematyzuje zdobytą wiedzę. Poukłada wiadomości dotyczące kolorystyki we florystyce oraz tonacji kompozycji.

Na tym spotkaniu podsumujesz wiedzę i praktykę schematów kompozycyjnych.

 

Jaka jest cena kursu?

 

Kurs można wykupić w dwóch modułach :

 

MODUŁ STANDARD, który zawiera:

rzetelną, merytoryczną, sprawdzoną wiedzę praktyczno-teoretyczną,

praktyczną naukę ułożenia kwiatów metodą skrętoległą

szesnaście spotkań on line, w formie webinarum, z możliwością zadawania pytań podczas trwania szkolenia,

dostęp do materiału video przez miesiąc od zakończenia spotkań,

materiały dydaktyczne, w formie uporządkowanej wiedzy i informacji omawianych na  poszczególnych zajęciach, przesłane drogą mailową w formacie PDF,

dyplom ukończenia szkolenia.

Cena modułu STANDARD 1900 zł

 

MODUŁ PREMIUM

rzetelną, merytoryczną, sprawdzoną wiedzę praktyczno-teoretyczną,

praktyczną naukę ułożenia kwiatów metodą skrętoległą,

szesnaście spotkań on line, w formie webinaru, z możliwością zadawania pytań podczas trwania szkolenia,

dostęp do materiału video przez dwa miesiące od zakończenia spotkań,

materiały dydaktyczne, w formie uporządkowanej wiedzy i informacji omawianych na  poszczególnych zajęciach przesłane drogą mailową w formacie PDF,

dyplom ukończenia szkolenia,

uczestnictwo w dowolnych dwudniowych warsztatach w siedzibie GRETAFLOWERS Szkoła Florystyczna

Cena modułu PREMIUM 2500 zł

 

Każde z szesnastu spotkań można kupić oddzielnie. Koszt jednostkowych zajęć wynosi 150zł

Przy wykupie lekcji jednostkowej, nie ma możliwości dostępu do nagrania po zakończonych zajęciach.